Fotovoltaika pro firmy

Vydělávejte a šetřete náklady za elektřinu s fotovoltaickou elektrárnou na Vaší střeše nebo pozemku.

Na míru potřebám firmy

Na základě vašich potřeb a dané nemovitosti navrhneme optimální řešení fotovoltaické elektrárny a budoucí termín realizace.

Bez složité administrativy

Potřebné dokumenty a schválení zařídíme za Vás. Vytvoříme projekt a dokumentaci, případně požádáme i o stavební povolení.  

Štědré státní dotace

Představíme Vám nabídku aktuálních dotačních titulů k výběru. Následně vytvoříme a podáme žádost za Vás.

Dlouholeté záruky

Dodáváme kvalitní komponenty fotovoltaiky od předních značek s vysokými zárukami na výkon a mechanické poškození. I na 25 let.

Realizace bez rizika

Doprava, montáž, spuštění, revize, školení, zkušební provoz, optimalizace výkonu a připojení k síti. Vše vyřídíme za Vás.

Monitoring a servis 24/7

Tím to nekončí. Po realizaci a předání fotovoltaické elektrárny dohlížíme na provoz vzdáleným přístupem 24 hodin 7 dní v týdnu.

FOTOVOLTAICKÉ ELEKTRÁRNY PRO FIRMY

Umístění fotovoltaiky na nemovitosti

Nejčastějším typem instalace fotovoltaické elektrárny je na střechu budovy, avšak jinstalujeme fotovoltaiku i na pozemek.

Velikost fotovoltaické elektrárny

Výkon fotovoltaické elektrárny by měl odpovídat spotřebě energie, jejíž velkou část doporučujeme pokrývat fotovoltaikou.

Financování a dotace na fotovoltaiku

Fotovoltaická elektrárna je přední investiční nástroj díky rychlé návratnosti a dotacemi SFŽP ČR, s kterými Vám pomůžeme.

FOTOVOLTAIKA PRO VAŠÍ FIRMU

1. Osobní návštěva našeho týmu u Vás ve firmě

Provedeme hloubkový rozhovor na téma energetického řešení pomocí fotovoltaiky u Vás ve firmě. Detailně probereme spotřebu elektřiny, místo instalace a možnosti připojení. Na místě Vám sdělíme předběžnou cenu a návrh dalších kroků.

do týdne

2. Návrh řešení a smluvní dokumentace

Představíme Vám náš návrh energetického řešení fotovoltaickou elektrárnou na základě předchozího zjištění. Nedílnou součástí bude odhad úspor a návratnost investice. Dále Vám předáme smlouvu a všeobecné obchodní podmínky. 

do měsíce

3. Dokumentace, žádosti a příprava realizace

Po podpisu smlouvy připravíme projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení, podáme žádost o připojení k distribuční síti a žádost o dotaci.

dle dohody


4. Realizace, připojení k síti a zprovoznění 

V předem stanovený termín dopravíme potřebný materiál a realizujeme fotovoltaickou elektrárnu. Ihned po realizaci ověříme funkčnost a zaškolíme Váš personál. Následně požádáme o první paralelní připojení, kolaudaci, licenci a registraci operátora trhu.

dle dohody

NÁVRH ŘEŠENÍ PRO FIRMY

Otázky a odpovědi pro firmy

1. Jaké existují dotace na fotovoltaiku pro firmy?

Pro firemní instalace fotovoltaických elektráren je možné žádat u státního fondu životního prostředí z programů: Modernizační fond, Národní plán obnovy, Operační program technologie a aplikace pro konkurence schopnost. S podáním žádosti o dotaci v těchto programech Vám rádi pomůžeme. 

2. Je možný výkup přebytků za spotové ceny?

Ano, přičemž se řídí aktuální cenou OTE. Výkup není nijak ovlivněný nařízením ve věci ceny energií.

3. Máte referenční realizace fotovoltaiky pro firmu

Ano, v případě zájmu o prohlídku realizované fotovoltaické elektrárny můžeme dohodnout návštěvu v místě instalace jedné z našich předchozích realizací.